آموزش گیتارتکنیکتنظیم و نگهداریرایگان

چطور از لوپ افکت های صوتی روی آمپلی فایر استفاده کنیم؟

افکت های صوتی روی آمپلی فایر

لوپ افکت های صوتی چیه و چطور کار میکنن؟

اگر تا اونجایی که یادتون میاد در حال اجرای گیتار بودین و یه مجموعه آمپلی فایر و پدال استفاده میکردین، اونوقت به احتمال زیاد می دونین که پدال ها رو با چه نظم و ترتیب و ارتباظی بچیند تا که به بهترین ترتیب پدال برسید و صدای آوای موسیقی خودتون رو خوب نگه دارید.

با اینجال اگر چه شما برای مدت در حال اجرا بودین و راهتون رو روی گیتار و تجهیزاتتون بلد هستین، احتمالا دارید به پشت آمپلی فایر نگاه می کنید و دل تو دلتون نیست که بفهمین که اون چیزای اضافی چطور به کار میرن، مخصوصا اونایی که روشون علامت ارسال و دریافت در بالا یا پایین FX Loop قرار گرفته. خب اونا چکاری انجام میدن؟ اگر یه چیزی بهشون وصل کنم منفجر میشن؟ لوپ افکت صوتی چی هستش؟ اینا همه سوال هایی هستن که پشت سر مربی از خودتون می پرسین- من که اینکار رو انجام میدادمJ.

من به پشت آمپلی نگاه میکردم و به خودم میگفتم که ” نه، امروز اتحانش نمیکنم”  اما الان دیگه وقتشه، الان و همینجا می خوای براتون توضیخح بدیم که افکت های صوتی / FX Loop چی هستن، اینکه لوپ افکت های صوتی چطور کار میکنن! بعضی از مردم دوست دارن که ازشون استفاده کنن و بعضیای دیگه هیچوقت اون ها رو بکار نمیگیرن، اصلا مهم نیست که چند تا پدال هم داشته باشن – پس بیاینن با هم به جزئیات دقیق تر نگاه بندازیم و شما می تونید ببینید که آیا استفادع از یکیشون می تونه برای صدای شما عالی باشه یا نه.

  1. اصلا لوپ افکت های صوتی چی هستش؟

خوشحالم که پرسیدی. لوپ افکت های صوتی یه ورودی / خروجی هستش که بهتون اجازه میده تا افکت ها رو در بخش پیش از گیتار افکت قرار بدین – اونجایی که بخش قدرت و صدای آمپلی فایر رو دریافت میکنه – اونجایی که آوا رو تشدید میکنه. این یعنی که بخش پیش از آمپلی شما می تونه بجای آخرین ایستگاه در هر جایی از زنجیره سیگنال قرار بگیره.

اشتراک ویژه محصولات

همچنین در بهترین حالت

اشتراک ویژه گیتار
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن