آموزش گیتاراجزای گیتارتکنیکتنظیم و نگهداریرایگانگیتار الکتریک

صفحه پدال : چطوری بسازیمشون ؟؟؟

ساخت صفحه پدال

ساخت صفحه پدال

داریم به چیزایی که برای ساخت صفحه پدال بهشون نیاز دارید نگاه میکنیم، همه چیز از تجهیزات گرفته تا اینکه چطور به نحوی درست پدال ها رو به هم زنجیز کنین.

اگه یه گیتاریست هستین، یه نازنده بِیس یا حتی یه خواننده که برای دستیابی به صدای مخصوص خودش به پدال های افکت صوتی وابسته هستش، این احتمال وجود داره که چندین گزینه روی میز داشته باشین و براتون سوال پیش بیاد که خب، چطوری یه صفحه پدال بسازم؟ افکت های صوتی یک راه فوق العاده برای توسعه صدا و تولید صدای مخصوص به خودتون هستش اما اینکه بتونید همه چیز رو یکجا نگه دارید ، با توجه به اون حجم از باتری، کابل و فیش که توی هر پدال وجود داره ، ممکنه برای بعضی ها تبدیل به یه کابوس بشه. خوشبختانه یه پاسخ برای این مشکل وجوداره –  صفحه پدال. برای اون هایی که هنوز در دنیای صفحه پدال گام بر نداشتن یا برای اونایی که هنوز پدال هاشون رو توی کسف میریزن و جابجا میکنن (می دونم که این اتفقاق می افته). این احتمال وجود داره که از خودتون پرسیده باشین که چطور با توجه به نیازهاتون یه صفحه پدال بسازید. منظورم این نیست که یه تخته و چند تا میخ بردارید و برا خودتون صفحه بسازید. منظورم ترتیب قرار گیری در صفحه پدال هستش که توی اون پدال های شما باید طبق اون حرکت کنن.

آیا به صفحه پدال نیاز داریم؟

خب، جواب کوتاه به این سوال این هستش که اگر بیش از 12 تا پدال دارید، باید بدنبال تهیه یک صفحه پدال باشین، البته این قضیه برای همه صادق نیست، اما برای اونایی که هنوز شروع نکردن، استفاده از یه صفحه پدال، روشی راحت برای جابجا کردن پدال های افکت صوتی، منبع تغذیه و کابل ها و فیش های شما هستش، اگر چه امروزه پدال هایی مثل اِستریمون و وِمپلِر مثل تانک ساخته میشن، برخوردشون به هم دیگه بهمراه کابل های نیروی ضعیف، در نهایت صدمه خودش رو میزنه و در نهایت ممکنه یه پدال صدمه دیده روی دست شما بزراه، با گفتن همه این حرف ها، اینجا یه خلاصه براتون میاریم تا بدونید که به چه یزی صفحه پدال میگیم.

اشتراک ویژه محصولات
  1. پدال های قفل شده باشن

یه صفحه پدال معمولا با اتصال کابل همراه میشه، که استفاده میشن تا از زیر به پدال متصل بشن و افکت های صوتی رو به صفحه اتصال بدن. این یعنی که وقتی یه صفحه پدال رو حمل میکنید، پدال های در یکجا محک شدن و جابجا نمیشن، بنابرین بهتون کمک میکنن تا صدمه های به پدال ها وارد نشه. این معنی روهم داره که وقتی پای خودتون رو وری اون ها میزارید، جابجا نمیشن یا اینکه اگر تصمیم بگیرید که روی استِیج با گیتاریتون حرکت کنید، دنبال شما راه نمیافتن.

اشتراک ویژه گیتار
  1. 2. فیش های گیتارتون عمر بیشتری خواهند داشت

البته اگر که از جنس با کیفیت استفاده کنید، کابل های گیتار و فیش های اون ها ساخته شدن تا عمر زیادی داشته باشن، اما مهم نیست که از چه سبکی استفاده کنید، اگر که تاب بخورن، کشیده بشن یا اینکه توی کوله پشتی شما به هم بپیچن، این احتمال وجود داره که به تدریج از بین برن. زمانی که از صفحه پدال استفاده میکنید – مخصوصا اونایی که جعبه محافظ هم دارن، کابل ها و فیش های شما درست مثل پدال ها در یک جا نگه داشته میشن و در نتیجه احتمال کمتری وجود خواهد داشت که در حل و نقل دچار مشکل بشن. کابل های منبع تغذیه پدال های ظریف هستن، به همین خاطر هر چقدر که کمتر جابجا بشن، بهتر هستش.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن