دسته‌بندی نشده

انواع بدنه گیتار آکوستیک

انواع بدنه گیتار آکوستیک

اینجا در دنیای اواع بدنه گیتار فرو میریم، با یه راهنمایی در مورد شکل های مختلف و استفاده های احتمالی از انواع این بدنه ها برای دریافت بهترین نتیجه از انتخاب خودتون.

سایزی رو پیدا کنین که مناسب شما باشه

آیا بدنه های گیتار تفاوتی با همدیگخه دارن؟ گیتار آکوستیک، گیتار اکوستیکه دیگه، نه؟ یه تیکه چوب خوش حالت که سوارخ وسطش داره. مثل گیتار الکتریک نیست که با ترکیب گیتار، آمپلی فایر و افکت به نوازنده این امکان رو میده تا صدای مخصوص خودش رو بسازه. شکل، اجرا و صدای آکوستیک شبیه گیتار آکوستیک دیگه، نه؟ نه اشتباه.

دانشتون رو زیاد کنید

اشتراک ویژه محصولات

اینجا، تو این راهنمای کوچیکدر مورد انواع بدنه های گیتار، هدف ما اینه که یسری المان های کلیدی در مورد سایز، شکل، صدا، تناسب برای استفاده در انواع ژانرهای گیتار. یه نگاهی به تاریخچه یسری از بدنه های معروف و یسری توصیه برای تناسب صدا و سبکی که توش اجرا میکنید رو بهتون نشون بدیم. پس، اگه یه نوازنده ویپسی فینگِر پیکِر باشین یا اِسترامِر شیش دانگ، یسری جزئیات در مورد شکل های بدنه گیتار آکوستیک رو براتون توضیح میدیم.

اشتراک ویژه گیتار

1.  Dreadnought

بهتره که با معروفترین شکل بدنه شروع کنیم، نماد دنیای گیتار آکوستیک. این اولین تصویر از گیتار آکوستیک هستش که موقع تفکر در مورد گیتار آکوستیک به ذهن افراد غیر نوازنده میاد.، البته حق هم دارن. این مدل یکی از همه فن حریف ترین گیتار هاییه که می تونید انتخاب کنید. منظور از همه فن حریف اینه که یجورایی خونه گستره وسیعی از تنظیما و ژانراهای مزیکال میشه، از راک گرفته تا فُلک، ایندی تا پانک.

مدل اصلی این نوع بدنه توسط کمپانی CF Martin ، تولید شد، یکی از نام های بزرگ در دنیای گیتار آکوستیک، و و گردن با طولی در حدود 14 فرِت به بدنه گیتار متصل میشه. این مدل یک توازن عالی در زمینه سایز، صدا و اجرا داره، و به این دلیل توسط تمام نوازنده های بزرگی که به فکراتون بیاد اجرا شده.

می تونیم صدها مدل بدنه  حتی از بدنه های خود شرکت مارتین رو هم بهتون نشون بدیم تصمیم گرفتیم تا یه شماره جداب از این مدل ها (Martin D-18) رو با شما به اشتراک بزاریم. این گیتار یه نمایش عالی از محدوده قیمت، امکانات . زیبایی و تمام کننده انواع مختلف در سبک خودش محسوب میشه. مارتین در دنیای گیتارهای آکوستیک اسم معتبری برای خودش داره.

همچنین، بصورت افتخاری میشه از بدنه iconic Gibson Hummingbird، یه بدنه از این سبک که اسمش رو از یه پرنده برادشته نام برد. مدل هامینگ بِرد یکی از مدل های خاصه که توی بازار توی رده خودش روی سبقت رو از همه رقبای خودش ربوده.

  1. Parlour

در انتهای دیگر سایز شکلی به اسم پارلور نشسته. گیتار های آکوستیک پارلور یکی از کوچکترین بدنه هایی هستش که می تونید خریداری کنید- البته اگه گیتار ی بچگونه جدید رو وارد بحث نکنیم. و عموما مورد توجه نوازنده های چراغ خاموش و کم زربرق مثل نوازنده های سبک فُلک و ایندی هستش. دوباره، شکل بدنه کوچیک شده یکی دیگه از اختراعات خانه گیتار CF Martin هستش که بده هایی با گردن 12 فرِتِ تولید میکنه.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن